Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Majitelé motorových vozidel si mohou užívat řízení po českých silnicích pouze tehdy, mají-li vozidlo dle zákona pojištěné. Tímto pojištěním myslíme tzv. povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody z provozu vozidla. Povinné ručení je zákonné proto, aby poškozeným osobám při dopravních nehodách bylo co nejdříve vyplacené odškodné. Majitel nepojištěného vozidla musí v případě škody zaplatit plné odškodné a navíc bude pokutován za porušení zákona.

Nejlevnější povinné ručení

Nezapomínejte na svou zákonnou povinnost a mějte sjednané povinné ručení také Vy. Ačkoliv za poslední dva roky ceny značně stouply, díky online porovnání si můžete najít nejlevnější povinné ručení za pár minut. Cenově nejvíce zvýhodněni jsou přitom řidiči, kteří jezdí bezpečně a mají tedy nulový bezeškodní průběh. Naopak nejhůře jsou na tom řidiči, kteří mají “na triku” více nehod. Těm pojišťovny udělují tzv. malus.

Pár slov o Jičíně

Město Jičín se nalézá v severovýchodních Čechách na březích řeky Cidliny. V Jičíně se nalézá řada historických památek a navíc je Jičín pro svou polohou v Českém ráji vyhledávaným turistickým místem. S Jičínem je spojené jméno Albrechta z Valdštejna, který provedl rozsáhlou přestavbu města. Mezi významné památky patří Valdštejnovo náměstí se zámkem.

Chci porovnat nabídky