Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Jak vybrat povinné ručení pro Tesla?

Koupili jste si nové vozidlo značky Tesla a sháníte se po novém, levnějším a kvalitním povinném ručení? Povinné ručení je totiž zákonné pojištění, které musí mít sjednaný každý vlastník motorového vozidla. Pak jste na stránkách www.ipojisteni.cz správně. Zde si můžete sjednat kvalitní povinné ručení za velmi výhodnou cenu a navíc k tomu získáte řadu zajímavých dárků zdarma.

Tesla

Automobilová značka Tesla Motors, Inc. byla založená teprve v roce 2003. Jejími zakladateli jsou Američané Marc Tarpenning a Martin Eberhard z Kalifornie. Společnost získala své jméno po světově slavném elektro-inženýrovi a také fyzikovi Nikolovi Teslovi. Společnost Tesla nevyrábí vozidla jezdící na klasické pohonné hmoty benzín a naftu, ale stále více moderní elektromobily. V roce 2009 vyráběli již 25 nových elektromobilů týdně, což svědčí o stále rostoucím zájmu mezi veřejností.

Prvním zajímavým modelem bylo vozidlo Tesla Roadster, který je poháněný Li-on bateriemi a dojezd činí až 394 kilometrů v případě plně nabité baterie. Zrychlení z 0 na 97 kilometrů je pouhých 3,9 sekundy. Tesla Roadster se vyráběl v letech 2008 až 2012 a celkem bylo prodáno 2 550 kusů. Model je stále možný zakoupit, ale nový se již nevyrábí.

Modelem, který jej od roku 2012 nahradil, je Tesla Model S. Tesla Motors měl v té době již 13 tisíc objednávek. Nejlepší model má elektromotor o výkonu 416 koní a jeho maximální rychlost může být dokonce až 210 kilometrů za hodinu. Na plně nabitou baterii může najet až 426 kilometrů.

Na konci roku 2014 by měla být zahájena výroba nového modelu, kterým je Tesla Model X, a bude se jednat o SUV pro sedm osob.

Modely vozidel Tesla:

  • Tesla Roadster
  • Tesla Model S
Chci porovnat nabídky