Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Jak vybrat povinné ručení pro Porsche?

Mít v garáži zaparkované Porsche je určitě luxusní zážitek. Přitom je však nutné nezapomínat na to, abyste měli také sjednané povinné ručení. Povinné ručení za velmi výhodných podmínek si můžete již několik let sjednat online na stránkách www.ipojisteni.cz. Zde si můžete během pouhých pár minut porovnat více nabídek na povinné ručení od různých českých pojišťoven. Vybranou nabídku si můžete ihned sjednat online a to s okamžitou platností.

Porsche

Známý automobilový konstruktér Ferdinand Porsche se v oblasti výroby automobilů začal pohybovat již v patnácti letech, poté co jej otec poslal na studia do Vídně. Zde začal pracovat pro Jacoba Lohrera a již v roce 1900 vystavoval v Paříži svůj první automobil. Ve 30. letech se mimo jiné podílel na výrobě slavného automobilu Volkswagen Brouk.

Za druhé světové války se Ferdinand Porsche účastnil vývoje konstrukce armádních vozidel. Po skončení války byl za spolupráci s nacisty odsouzen k dvouletému vězení ve Francii. I v této době se však automobilům nevyhnul a pomáhal při výrobě modelu Renault 4CV. Po uplynutí trestu se vrátil do Rakouska, kde zahájil výrobu automobilů pod svou značkou Porsche. Jako první byl na trh uveden model Porsche 356 se čtyřválcovým motorem vyrobeným společností Volkswagen. Tohoto modelu bylo vyrobeno celkem 50 kusů.

Automobily Porsche byli a jsou také úspěšnými závodními vozy. To platí zejména pro model Porsche 550 Spider. Nejznámějším modelem byl však Porsche 911, jehož moderní varianta se úspěšně vyrábí a prodává stále. V roce 1969 se značka Porsche spojila s Volkswagenem. Jejich spolupráce prošla několika krizemi, která se však podařilo vždy vyřešit.

Rok 2002 probíhal ve znamení otevření nové továrny v Lipsku, která v současné době vyrábí polovinu z celé produkce. V tento rok byla zahájena výroba modelu Porsche Cayenne s historicky nejsilnějším motorem. Nejdražší model Porsche Carrera GT byl na trh uveden o dva roky později.

Modely vozidel Porsche:

  • Saab 9-3 (sedan, kombi, kabriolet)
  • Saab 9-5 (sedan, kombi)
Chci porovnat nabídky