Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení pro taxi

Většina druhů pojištění je čistě dobrovolná. Záleží tedy na rozhodnutí každého z nás, zda si pojištění sjednáme či nikoliv. Může jít o životní pojištění, úrazové pojištění či pojištění majetku a odpovědnosti. Existují však také pojištění, která jsou povinná a tuto povinnost dokonce určuje zákon.

Mezi taková pojištění patří například povinné ručení. Toto pojištění je určeno všem majitelům motorových vozidel a je zcela jedno, zda se jedná o fyzickou či právnickou osobu. Vozidla musí být pojištěna všechna bez výjimky.

Rychlé odškodnění pro poškozené při dopravních nehodách

Díky povinnému ručení jsou poškozené osoby finančně odškodněni velmi rychle. Nemusí se tedy dožadovat svých práv soudně. A že k dopravním nehodám dochází každý den, víme všichni. Denně na našich silnicích dojde k desítkám méně či více vážných nehod. V mnoha případech jde pouze o plechy, v jiných bohužel také o zdraví a lidské životy.

Povinné ručení pro taxislužby

Častými viníky nehod jsou řidiči taxíků. Ve velkých městech se to taxíky jen hemží a jsou známí tím, že jezdí rychle a agresivně. Samotné pojišťovny považují taxislužby za rizikovou skupinu, a proto je povinné ručení pro taxislužby dražší než v případě běžných řidičů.

Taxikáři mohou ušetřit pouze tehdy, pokud si důkladně porovnají nabídku povinného ručení, a vyberou si pojišťovnu, která jim nabídne výhodnější ceny. Záleží také na počtu vozidel. Čím více vozidel taxislužba má, tím spíše ji pojišťovna nabídne “množstevní” slevu. Kromě povinného ručení by každý taxikář měl mít sjednané také havarijní pojištění a úrazové pojištění celé posádky.

Chci porovnat nabídky