Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Přehled povinného ručení

Povinné ručení je zákon, a přes to, jak se říká, vlak nejede. To znamená, že povinné ručení musí mít uzavřené každé vozidlo, které se v rámci českého území pohybuje na silnicích a dálnicích.

Co je povinné ručení a k čemu slouží?

Pro ty, kteří nemají v povinném ručení zcela jasno, připomeňme, že se jedná o pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Toto pojištění slouží k rychlé úhradě škod způsobených motorovým vozidlem a jeho vlastníkem na majetku, zdraví a životě třetích osob.

Uveďme si jednoduchý příklad. Vlastník motorového vozidla číslo jedna na křižovatce odbočí vlevo, a přitom nedá přednost protijedoucímu vozidlu číslo dvě, kterému tím způsobí škodu na majetku. Vozidlo číslo jedna je jednoznačným viníkem, a z jeho povinného ručení bude uhrazená škoda na vozidle druhém. Poškozený, který nehodu nezavinil, bude mít škodu uhrazenou rychle a hlavně v odpovídající výši. Viník si škodu způsobenou na vlastním vozidle musí uhradit sám nebo z havarijního pojištění, má-li jej uzavřené.

Jak si vybrat povinné ručení správně

Povinné ručení nabízí všechny známé české pojišťovny a každá nabízí odlišný rozsah, podmínky i cenu. Mít o povinném ručení přehled a vědět, která pojišťovna je aktuálně nejvýhodnější, stojí čas. Vhodnější a hlavně rychlejší je porovnat si povinné ručení online a uzavřít si tak kvalitní povinné ručení za nejlepší cenu.

Chci porovnat nabídky