Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení podle města

Povinné ručení je zákonné pojištění. Týká se pouze majitelů motorových vozidel, která jsou provozována na území České republiky. O povinném ručení pojednává zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Proč povinné ručení? Tento název je zkrácenou verzí všeobecné užívanou mezi širokou veřejností i odborníky.

Co je povinné ručení

Povinné ručení chrání účastníky silničního provozu před finančním důsledky škody způsobených zejména při dopravních nehodách. Každým dnem se na českých silnicích a dálnicích odehrají stovky méně či více závažných nehod. Poškození jsou odškodňováni právě z povinného ručení řidiče, který nehodu zavinil.

Povinné ručení se přitom vztahuje na veškeré škody na zdraví, životě či majetku včetně ušlého zisku a nákladu vynaložených na právní zastoupení.

Motorista, která povinné ručení uzavřené nemá, porušuje zákon. Za toto porušení mu hrozí pokuta ve výši až 40 000 korun. V roce 2015 již není vymáhán garanční příspěvek, který byl zrušen vládou.

Povinné ručení dle města

Povinné ručení dle města si můžete vybrat velmi snadno a vůbec nezáleží na tom, kde přesně bydlíte. Stačí mít připojení na internet a povinné ručení si můžete sjednat z velkého města i z malé vesničky v podhůří našich hor. Díky možnost porovnání více nabídek online si nejvýhodnější nabídku a kompletně sjednáte za pár minut.

Chci porovnat nabídky