Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení a jeho kalkulace

Každý vlastník vozidla ví, že musí mít své vozidlo řádně pojištěné. Mluvíme zde o povinném ručení, jenž je striktně dané zákonem. Povinné ručení musí mít sjednané všechna vozidla. Zákonná povinnost se tedy týká motocyklů, skútrů, osobních vozidel, nákladních vozidel, autobusů, pracovních strojů, tahačů, přípojných vozidel, traktorů a dalších.

Povinné ručení není levné a nestojí pár korun. Majitelé vozidel za pojištění zaplatí každoročně několik tisíc korun a majitelé firem s více vozidly i několik desítek až stovek tisíc korun. Proto je velmi důležité si povinné ručení vybrat správně. Ušetřit tak lze i několik set až tisíc korun ročně. Na prvním místě je tedy povinné ručení kalkulace.

Zjistěte si, kolik vás bude povinné ručení stát, předem

Nekupujte zajíce v pytli a předem si zjistěte podmínky i cenu pojištění. Každá pojišťovna vám připraví kalkulaci povinného ručení, na základě které se rozhodnete, zda si povinné ručení sjednáte či nikoliv. Mnohem lepší je si nechat udělat kalkulaci povinného ručení od více pojišťoven a jejich nabídky si poté mezi sebou porovnat. Budete tak mít jistotu, že jste si vybrali nejvýhodnější nabídku.

Pokud nechcete obíhat jednotlivé pojišťovny sami či vyzobávat informace z jejich webových stránek, využijte online srovnávače, které povinné ručení kalkulaci zvládnou provést během pár minut. A navíc za online sjednání povinného ručení dostanete další slevu ve výši až 10 procent!

Chci porovnat nabídky