V červnu 2015 vlastník pojišťovny Triglav společnost Vigo Investments oznámil změnu názvu. Jako nový název bylo použito jméno “staronové” pojišťovny DIRECT, které zakoupila od původního vlastníka této značky společnosti RSA. Do této doby patřila pojišťovna Triglav spíše k menším pojišťovnám a v České republice jí patřilo až sedmnácté místo na trhu. V posledních letech se jí příliš nedařilo a v loňském roce byla dokonce ve ztrátě více než 13 milionu korun.

Následovaly výrazné změny ve vedení a řízení společnosti, které vyvrcholily změnou názvu na DIRECT pojišťovna. Pod novým názvem pojišťovna funguje již pátým měsícem a prezentuje se jako nová a moderní pojišťovna, která “chce pojištění dělat jinak a především lépe”.

"Direct se na český trh v roce 2015 vrací ve zcela novém kontextu, než který byl spojován s původní značkou. Jde o vícekanálovou pojišťovnu, jež nespoléhá pouze na on-line prodej, ale využívá i další kanály, jako jsou pojišťovací makléři a vlastní pobočky," uvedl ředitel pojišťovny Pavel Řehák, který v minulosti působil také jako šéf České pojišťovny.

Nová DIRECT pojišťovna nenabízí pouze pojištění vozidel, tedy povinné ručení a havarijní pojištění, ale také cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti. Ambice pojišťovny jsou veliké a DIRECT usiluje o získání postu mezi největšími českými pojišťovnami.

Povinné ručení s nejvyšším pojistným limitem na trhu

Změna podnikatelské taktiky, která se snaží přistupovat k zákazníkům individuálně, je patrná zejména u povinného ručení. Zákazníci si mohou pojištění vybrat ze 4 různých variant, které si mohou následně upravit podle svých požadavků.

Základní minimum obsahuje varianta Mám to nejnutnější. Pro rodiče, kteří chtějí svou rodinu a především dětí dobře zabezpečit, je určená varianta Vozím rodinu. Ti, kteří bez svého automobilu neudělají ani krok, využijí variantu Vždycky dojedu. Bezkonkurenčně nejlepší variantou nabízející maximální pojistnou ochranu je varianta Mám tam všechno, která navíc nabízí nejvyšší limit pojistného plnění na současném trhu a to 250 milionů korun.

Základní nabídka, které standardně kryje škody způsobené jiné osobě na zdraví či majetku, může navíc obsahovat:

Asistenční služby. V rámci asistence nabízí DIRECT asistenci při nehodě, asistenci při poruše vozidla, poskytnutí náhradního vozidla až na 10 dní, řešení drobných nepříjemností (vybitá baterie, čerpání špatného paliva, defekt pneumatiky, atd.) a asistenci na cestách v zahraničí (náhradní vozidlo, úschova vozidla, doprava posádky do cíle, atd.).

Doplňková připojištění. Pojistnou ochranu si mohou zákazníci rozšířit také o další typy připojištění. DIRECT nabízí pojištění skel, pojištění zavazadel, úrazové pojištění všech členů posádky, pojištění smrti rodičů při nehodě s pojistnou částkou 5 milionů korun a garanci ceny vozidla na 3 roky.

Připojištění havarijních rizik. Pojišťovna DIRECT sice nabízí samostatné havarijní pojištění, ale havarijní rizika si zákazníci mohou nově připojistit také v rámci povinného ručení. Konkrétně se jedná o pojištění nehody vozidla, pojištění odcizení a vandalismu, pojištění živelných událostí a pojištění poškození zvěří.

TIP: Chcete si povinné ručení vybrat dobře? Navštivte stránky iPojištění.cz. Povinné ručení si snadno porovnáte online a vítěznou nabídku ihned sjednáte.