Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení pro osobní automobily

Povinné ručení se neustále mění a novelizuje. Jaká je situace nyní, si stručně povíme na následujících řádcích. Na úvod si řekněme, že povinné ručení je dané zákonem. Nejedná se tedy o žádný rozmar či doporučení, ale o zákonné nařízení. Konkrétním zákonem, který povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla definuje, je zákon č. 168/1999 Sb.

Pro koho je povinné ručení povinné

Povinné ručení je určené všem motorovým vozidlům. Nejčastěji se hovoří o povinném ručení pro osobní automobily, ale tato povinnost se týká také motocyklů, nákladních vozidel, pracovních strojů, autobusů, přípojných vozíků apod.

Všichni majitelé motorových vozidel, kteří se najdou ve zmiňovaném zákoně, musí mít sjednané povinné ručení po dobu, po kterou vozidlo vlastní a provozují jej na veřejných komunikacích.

Povinné ručení auta nabízí pojišťovny, které vlastní příslušnou licenci. To se týká víceméně všech známých českých pojišťoven, jejichž aktuální seznam najdete například na stránkách České kanceláře pojistitelů. Jednotlivé nabídky však nejsou totožné a pojišťovny nabízí různé rozsahy, pojistné limity a především různé ceny pojištění.

Díky porovnání ušetříte

Právě díky rozdílným podmínkám se vyplatí porovnat si více konkurenčních nabídek. Dozvíte se, které pojišťovny jsou levné, a které naopak drahé. Na základě výsledku porovnání si snadno vyberete povinné ručení, které bude odpovídat vašim představám i finančním možnostem.

Chci porovnat nabídky