Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Jaký je postup při dopravní nehodě

Každému se to může stát. Někteří z nás tuto nemilou životní zkušenost mají již za sebou, jiní už si ji prožili dokonce vícekrát. Dopravní nehoda. Každým dnem se jich na českých silnicích a dálnicích odehrají stovky. Některé se zařadí pouze mezi ťukance, jiné zanechají na účastnících nehody následky do konce jejich života.

O dopravní nehodu nikdo nestojí. Bohužel se však dějí a velmi často za nimi stojí lidská nepozornost, lhostejnost či příliš agresivní jednání. Každý účastník silničního provozu by však měl vědět, jak se při dopravní nehodě zachovat, a jak postupovat.

Zachovejte si chladnou hlavu a jednejte s rozmyslem

Tato věta se lehko říká, hůře se již uskutečňuje. Dopravní nehody přináší stres, negativní emoce a ne každý si dokáže zachovat pověstnou chladnou hlavu a přemýšlet jako rozumný člověk. Proto je vhodné dobře znát postup. Ve chvílích stresu budete za tuto znalost opravdu vděční.

Postup při dopravní nehodě není nijak komplikovaný. V první řadě je nutné zmapovat situaci. Podle závažnosti a předpokládané výši škod je pak nutné zavolat policii a v případě zranění i záchrannou službu. O dopravní nehodě je nutné sepsat podrobný zápis. K tomu slouží předtištěný záznam o dopravní nehodě, který je třeba vyplnit a podepsat všemi zúčastněnými. Poté je nutné o škodě informovat pojišťovny, které se již postarají o vyplacení odškodného poškozené straně.

Chci porovnat nabídky