Nejvýhodnější havarijní pojištění
Porovnat havarijní pojištění
Porovnáváme nabídky těchto společností

Nejlevnější havarijní pojištění 2018

Nejlevnější havarijní pojištění

Vlastnění a provozování motorového vozidla sebou nese mnoho povinností. Jednou z nich je také odpovídající pojištění. Podle zákona jsou vlastníci motorových vozidel povinni mít uzavřené pojištění odpovědnosti z provozu vozidel neboli povinné ručení. To však není z pojištění vozidel zdaleka vše.

Povinné ručení versus havarijní pojištění

Mnoho lidí má stále problémy rozlišit povinné ručení a havarijní pojištění. Rozdíl je přitom velmi jednoduchý. Povinné ručení se vztahuje na škody, které vlastník vozidla způsobí jeho provozem třetím osobám na jejich majetku, zdraví či životě.

Naproti tomu havarijní pojištění, které je mimochodem čistě dobrovolné a žádný zákon jej nenařizuje, kryje škody způsobené při havárii (vlastním zaviněním), vandalismem, zloději či při živelné události (povodeň, požár, úder blesku, pád stromu a další).

Jak si vybrat havarijní pojištění

Pojišťovny nabízí kompletní pojištění vozidel, které kromě povinného ručení a havarijního pojištění zahrnuje také další doplňková připojištění. Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, která z pojišťoven nabízí kvalitní a zároveň nejlevnější havarijní pojištění je online porovnání.

Z pohodlí svého domova či kanceláře doplníte požadované údaje a obratem obdržíte přehledně seřazenou tabulku. Na vás zůstane pouze rychlé závěrečné zhodnocení nabídky a výběr pojištění, které bude odpovídat vašim požadavkům na havarijní pojištění. Celý proces vám takto zabere pouze pár minut cenného času.

Chci porovnat nabídky