Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Krátkodobé povinné ručení online

Standardně se povinné ručení uzavírá na dobu jednoho roku s automatickým prodlužováním. Pokud tedy nedojde k výpovědi pojistné smlouvy, může pojištění bez problémů fungovat u jedné pojišťovny dlouhá léta. Nebo dle výhodnosti podmínek může majitel vozidla měnit pojišťovnu každým rokem, jak se mu zachce.

Povinné ručení na léto

Existují však situace, kde je povinné ručení dané ze zákona, ale reálně je potřebné pouze po určitou část roku. Typickým příkladem jsou motorkáři, majitelé veteránů nebo tzv. sezónní řidiči. Ti zcela logicky nechtějí platit povinné ručení na celý rok, když na silnice vyráží pouze během teplých letních dnů.

Pojišťovny proto přišly s možností uzavřít si krátkodobé povinné ručení a to pouze na dobu, po kterou se s vozidlem či motocyklem skutečně jezdí. Zbytek roku je stroj odstavený v garáži a nemůže tedy způsobit žádnou škodu. Spokojené jsou pojišťovny, které mají spokojené klienty. Spokojení jsou také samotní řidiči, kteří neplatí více, než je nutné. A koneckonců spokojení jsou také policisté a Česká kancelář pojistitelů, kterým po silnicích neřádí nepojištěná vozidla.

Krátkodobé povinné ručení a cena

Výše pojistného se odvíjí od stejných kritérií jako u běžného povinného ručení. Lehký rozdíl panuje v konečné ceně, kdy krátkodobě pojištění vyjde ve výsledku o něco dráže. Při délce pojištění je však krátkodobé povinné ručení výrazně výhodnější.

Chci porovnat nabídky