Nejvýhodnější havarijní pojištění
Porovnat havarijní pojištění
Porovnáváme nabídky těchto společností

Havarijní pojištění pro Saab

Jak vybrat havarijní pojištění pro Saab?

Povinné ručení je zákonné pojištění, ale pokud chcete mít své vozidlo Saab opravdu dobře pojištěné, pak byste neměli zapomínat také na havarijní pojištění. To kryje v podstatě veškeré škody, na které se nevztahuje povinné ručení. Ve stručnosti se jedná o škody způsobené při haváriích, živelnými událostmi, vandaly a krádež. Chcete-li najít opravdu výhodné havarijní pojištění, podívejte se na stránky www.ipojisteni.cz.

Saab

Švédská automobilová značka byla založená v roce 1937 tím, že došlo ke sloučení dvou značek SAAB a ASJA. K přejmenování na SAAB došlo v roce 1950. Původně se SAAB zabývala výrobou letadel a od konce 40. let rozšířila své aktivity také o výrobu automobilů. Prvním vyrobeným modelem byl Saab 92001 v roce 1947. Automobily značky SAAB si rychle získali pověst bezpečných a spolehlivých vozů.

V druhé světové válce společnost vyráběla především armádní automobily. Zbylo jí tolik zelené barvy, že i po skončení války celé tři roky vyráběla pouze automobily v zelené barvě.

V 60. letech byl název upraven na Saab AB. Zároveň dochází ke sloučení s další automobilkou Scania-Vabis, která vyráběla nákladní automobily. Společně fungovali pod názvem Saab-Scania AB až do konce roku 1990. Poté bylo 51 procent odkoupeno koncernem General Motors, která v následujících letech koupila i zbytek společnosti. V roce 2009 hrozil koncernu a tedy i společnosti Saab zánik. Řešením měl být prodej značky společnosti Koenigsegg, k němuž nakonec nedošlo. Krize byla naštěstí překonána prodejem jiné automobilce Spyker, která vyrábí luxusní automobily.

Nejvýznamnějšími modely značky Saab jsou roadster s dvoudobým válcem Saab Sonett, kabriolet 900 a model Saab 99. Kabriolet 900 byl populární především ve Spojených státech amerických, kde čekací doba činila dokonce dva roky.

Modely vozidel Saab:

  • Saab 9-3 (sedan, kombi, kabriolet)
  • Saab 9-5 (sedan, kombi)
Chci porovnat nabídky