Nejvýhodnější havarijní pojištění
Porovnat havarijní pojištění
Porovnáváme nabídky těchto společností

Havarijní pojištění pro Porsche

Jak vybrat havarijní pojištění pro Porsche?

Porsche patří mezi drahá a luxusní sportovní vozidla. Jakákoliv škoda je velmi nákladná. Proto je opravdu důležité mít uzavřené nejen povinné ručení, ale také havarijní pojištění. Havarijní pojištění kryje veškeré škody, které na Vašem Porsche způsobí živelná událost (požár, povodeň, vichřice, pád stromu, úder blesku a další), vandalové a zloději. Havarijní pojištění se rovněž vztahuje na škody, ke kterým dojde při havariích, či které způsobí neznámý pachatel (např. při parkování). Havarijní pojištění si můžete uzavřít online na stránkách www.ipojisteni.cz.

Porsche

Známý automobilový konstruktér Ferdinand Porsche se v oblasti výroby automobilů začal pohybovat již v patnácti letech, poté co jej otec poslal na studia do Vídně. Zde začal pracovat pro Jacoba Lohrera a již v roce 1900 vystavoval v Paříži svůj první automobil. Ve 30. letech se mimo jiné podílel na výrobě slavného automobilu Volkswagen Brouk.

Za druhé světové války se Ferdinand Porsche účastnil vývoje konstrukce armádních vozidel. Po skončení války byl za spolupráci s nacisty odsouzen k dvouletému vězení ve Francii. I v této době se však automobilům nevyhnul a pomáhal při výrobě modelu Renault 4CV. Po uplynutí trestu se vrátil do Rakouska, kde zahájil výrobu automobilů pod svou značkou Porsche. Jako první byl na trh uveden model Porsche 356 se čtyřválcovým motorem vyrobeným společností Volkswagen. Tohoto modelu bylo vyrobeno celkem 50 kusů.

Automobily Porsche byli a jsou také úspěšnými závodními vozy. To platí zejména pro model Porsche 550 Spider. Nejznámějším modelem byl však Porsche 911, jehož moderní varianta se úspěšně vyrábí a prodává stále. V roce 1969 se značka Porsche spojila s Volkswagenem. Jejich spolupráce prošla několika krizemi, která se však podařilo vždy vyřešit.

Rok 2002 probíhal ve znamení otevření nové továrny v Lipsku, která v současné době vyrábí polovinu z celé produkce. V tento rok byla zahájena výroba modelu Porsche Cayenne s historicky nejsilnějším motorem. Nejdražší model Porsche Carrera GT byl na trh uveden o dva roky později.

Modely vozidel Porsche:

  • Saab 9-3 (sedan, kombi, kabriolet)
  • Saab 9-5 (sedan, kombi)
Chci porovnat nabídky