Nejvýhodnější havarijní pojištění
Porovnat havarijní pojištění
Porovnáváme nabídky těchto společností

Havarijní pojištění ceny 2018

Ceny havarijní pojištění v roce 2018

Vlastníte-li motorové vozidlo, pak zajisté víte, že pohodlí je vykoupeno nemalými náklady. Nejedná se přitom pouze o nákup vozidla, další náklady sebou nese samotný provoz a také případné opravy. Jedním z pravidelných nákladů je pojištění vozidla. Ze zákona musí mít vozidlo sjednané povinné ručení. Dobrovolně si můžete vlastník sjednat také havarijní pojištění a případně i další připojištění.

Havarijní pojištění: Vyhozené peníze?

Buďme upřímní. Kdyby povinné ručení nebylo povinné ze zákona, kolik by jej mělo uzavřeno vozidel? A jelikož je havarijní pojištění dobrovolné, zdaleka jej nemají všichni. Pouze třetina vozidel v České republice je pojištěna havarijně. Ostatní řidiči považují havarijní pojištění spíše za vyhozené peníze a nebo si jej nemohou dovolit. Velmi často svého názoru litují a to ve chvíli, kdy musí ze svého uhradit drahou opravou nebo jim po krádeži milovaného vozidla zbudou pouze oči pro pláč.

Za kolik?

Právě pro tyto případy je havarijní pojištění určené. Vozidlo vám mohou ukrást, mohou jej poškodit vandalové nebo jej poškodí či zcela zničí velká voda, požár nebo pád stromu. Nemluvě o následcích zaviněných havárií, na které se povinné ručení nevztahuje.

Havarijní pojištění ceny stanovují pojišťovny různě s ohledem na druh, typ a především stáří vozidla. Ceny se mohou značně lišit, a proto je důležité porovnat si více nabídek, pokud chcete nejen ušetřit, ale také si vybrat kvalitní pojištění s dobrým rozsahem.

Chci porovnat nabídky