Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení pro elektromobily

Povinné ručení pro elektromobily

Mezi “běžnými” vozidly tradičně poháněnými benzínem či naftou lze stále častěji spatřit i elektromobily. Pořízení elektromobilu je sice dražší, ale jejich provoz je levný a především velice tichý a ekologický, jelikož nevypouští žádné škodlivé zplodiny do ovzduší. Jak je to ale s povinným ručením? Elektromobily jsou stejně jako ostatní vozidla používána k přepravě a pohybují se tedy po veřejných komunikacích. Musí mít tedy uzavřené povinné ručení.

V čem se povinné ručení pro elektromobily liší?

O tom, že elektromobily musí být pojištěné, není pochyb. Jak a podle čeho se však počítá výše pojistného? U klasických automobilů je rozhodujícím kritériem objem a výkon motoru. Pojišťovny si zpočátku nevěděly rady, protože tato kritéria u elektromobilu jednoduše neexistují. Nakonec zvolily nejjednodušší možnou cestu. Povinné ručení elektromobilů spadá do nejnižší možné sazby povinného ručení, která zahrnuje vozidla s objemem nižším než 1 000 ccm.

Je elektromobil lepší než klasické vozidlo?

Ve prospěch elektromobilů hovoří hned několik důvodů. Především se jedná o provozní náklady, které jsou výrazně nižší. Ceny elektřiny nestoupají tolik jako v případě klasických pohonných hmot. Nemusíte hned jezdit na čerpací stanici, protože si jej můžete nabít snadno doma, v práci a případně na čerpacích stanicích vybavených “nabíječkou”. Provoz je ekologický a téměř nehlučný. Navíc je elektromobil funkčně jednodušší, má minimum součástek, takže můžete zapomenout na časté návštěvy autoservisu.

Chci porovnat nabídky