Získejte nejlevnější povinné ručení
Porovnat povinné ručení
Porovnáváme nabídky těchto společností

Povinné ručení na sanitu

Povinné ručení pro sanitu

Povinné ručení je povinné pro všechna vozidla, která se pohybují na silnicích a dálnicích. Tato povinnost se týká nejen soukromých osob, ale také drobných živnostníků, velkých firem i zdravotníků. Ani sanita, která každý den zachraňuje lidské životy, se nesmí na komunikacích pohybovat nepojištěná.

Vzhledem k riskantním jízdám, které sanity musí často absolvovat, aby zachránily nejeden lidský život, je riziko nehody poměrně vysoké. Stačí malá nepozornost řidiče nebo špatná reakce jiného řidiče a nehoda je tu. Je přitom jedno, zda sanita jede k akutnímu případu, převáží pacienta či jede prázdná.

Porovnání povinného ručení na sanitu

Ani zdravotnická zařízení nemívají peněz nazbyt, a i ona se proto pečlivě rozhodují, které pojišťovně svá vozidla svěří do péče. Velmi často mívají speciální oddělení, která se pojištěním zabývají. V případě vozidel a tedy i sanit jsou pro ně vhodná flotilová neboli skupinová pojištění, která vychází výrazně levněji.

Každým rokem zdravotnická zařízení provádí výběrová řízení, jejichž cílem je přimět pojišťovny k tomu, aby jim nabídly povinné ručení na sanitu co nejlevněji, ale za výhodných podmínek. Kvalita pojištění, vysoké pojistné limity a široký rozsah je však vždy základem. Vzhledem k tomu, že sanita více než kterékoliv jiné vozidlo ovlivňuje lidské životy, jsou odškodné v případě nehody velmi vysoké.

Chci porovnat nabídky